Marzy Ci się praca w policji? Wiedz, że rekrutacja do policji przebiega według pewnego schematu. Po złożeniu dokumentów i wstępnym zakwalifikowaniu kandydat przystępuje do testów. Jak wyglądają testy do policji i czy można się do nich jakoś przygotować?
Policja z uwagą przygląda się narybkowi. Osoby odpowiedzialne za rekrutację dobrze wiedzą, kogo szukają i który z kandydatów rokuje na tyle dobrze, że warto będzie w niego zainwestować. Rekrutacja do policji dzieli się na 4 etapy, które przebiegają w następującej kolejności.
Kandydat na policjanta musi być sprawny fizycznie, przy czym poprzeczka nie jest już zawieszona tak wysoko, jak było to jeszcze do niedawna. Test polega na pokonaniu toru przeszkód i zadanie to jest wykonywane na czas. Na tym etapie sprawdza się szybkość, zwrotność, siłę i zwinność kandydata. Wymagania względem kobiet nie odbiegają od tych stawianych mężczyznom. Czy do testu można się przygotować? Osoby wysportowane nie muszą martwic się o wynik testu. Mniej sprawni powinni zawczasu zadbać o formę, a szanse są, że zdadzą. Zobacz więcej na: https://www.rekrutacja-do-policji.pl/
Aby przystąpić do testu wiedzy, trzeba będzie zasiąść przed komputerem i odpowiedzieć na 40 pytań zamkniętych z podanymi odpowiedziami, z których tylko jedna będzie prawidłowa. Zakres pytań ogranicza się do zagadnień związanych z funkcjonowaniem policji. Baza pytań jest ogólnie dostępna i można ją pobrać ze strony Szkoły Policji w Szczytnie.
Z uwagi na specyfikę zawodu kandydat na policjanta musi odznaczać się inteligencją, w tym społeczną, być osobą odporną na stres, empatyczną, stabilną emocjonalnie, samodzielną i zmotywowaną. To wszystko sprawdza się za pomocą testów psychologicznych nazywanych w skrócie multiselect. Pytania, często podchwytliwe, układane są przez policyjnych psychologów. Na tym etapie sprawdza się predyspozycje psychiczne, inteligencję, cechy charakteru, a egzamin kończy się rozmową z psychologiem, który decyduje o przydatności do służby. Czy do testów psychologicznych można się przygotować? Przykładowe pytania, a warto się z nimi zapoznać, dostępne są na stronie https://www.rekrutacja-do-policji.pl/ .Wiele z nich się powtarza, co jest dużym ułatwieniem i co zwiększa szansę na pomyślne przebrnięcie przez proces rekrutacyjny.
Rozmowa kwalifikacyjna jest ostatnim i zarazem decydującym etapem rekrutacji. Od jej wyniku zależy sukces bądź niepowodzenie. Kandydat będzie musiał stanąć w oko z komisją, w skład której wejdzie m.in. psycholog i policjant. Pytania mogą być zaskakujące. Komisja, poza wiedzą ogólną, będzie sprawdzała, czy kandydat w obliczu trudności nie traci głowy i czy jest w stanie utrzymać własne emocje na wodzy.